spin

O KONFERENCJI...

Jeśli chcesz być lepszym masażystą lub fizjoterapeutą to nie przypadek, że trafiłeś właśnie tutaj!

„Praktycy – Praktykom” to dwudniowe wydarzenie dla wszystkich, którzy nie boją się słowa rozwój – poprzez wykłady oraz warsztaty, wprowadzimy Cię w kolejne zagadnienia fizjoterapii!

Na konferencji „Praktycy – Praktykom” dowiesz się więcej o masażu tkanek głębokich, kinesiotapingu, technikach narzędziowych IASTM, suchym igłowaniu i terapii czaszkowo-krzyżowej. Poznasz zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne.

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, a także spotkasz się oko w oko z naszymi prelegentami, którzy praktykują zawód fizjoterapeuty od lat.

„Praktycy – Praktykom”, to dwa dni intensywnych wykładów oraz warsztatów, z których wyjdziesz bogatszy nie tylko o wiedzę, ale także niezwykle cenne doświadczenie!

Zapisz się już dziś! Liczba miejsc jest ograniczona!

Konferencja „Praktycy – Praktykom” to dwudniowe spotkanie podzielone na bloki, pierwszy dzień będzie sesją wykładową, gdzie prelegenci przedstawią swoje tematy, spojrzenie na terapię czy konkretną dolegliwość pacjenta.

Drugi dzień będzie bazował na warsztatach prowadzonych przez kilku z Nas. Nauczycie się pracować z konkretną dolegliwością, analizować problem z jakim przychodzi pacjent i z dużą dozą prawdopodobieństwa po wyjściu z warsztatu skutecznie go rozwiązywać.

A teraz pytanie!? Jak myślicie kim jesteśmy „My”?
„My” to gabinet fizjoterapii Projekt Masaż  oraz nasi przyjaciele, którzy mogą pochwalić się już dość sporym doświadczeniem. Zależy nam aby jakość usług fizjo- i masażu w Polsce rosła, dlatego postanowiliśmy wyjść wam naprzeciw i zorganizować to spotkanie, gdzie będziemy mieli okazję się poznać, podyskutować, podzielić doświadczeniami i wspólnie czegoś nauczyć.

Jeśli jesteś wciąż ciekaw kim jesteśmy, poniżej podamy plan konferencji oraz sylwetki naszych wykładowców!

3-4 czerwca to idealna data by stać się lepszym terapeutą!

PRELEGENCI

MARCIN ZARZEMBŁOWSKI / FIZJOTERAPIA MZ

Marcin-768x768

mgr fizjoterapii, IASTM practitioner ( KIHEALTHCONCEPTS, SMART TOOLS)

Jak sam o sobie mówi, na co dzień zajmuje się tkanką miękką człowieka, a precyzyjniej receptorami w niej zanurzonymi. Jego główną ideą jest pracować skutecznie i ergonomicznie, dlatego od kilku lat interesuje się IASTM(Instrumental Assisted Soft Tissue Manipulation), które jest jego głównym narzędziem pracy, dającym maksymalne efekty przy minimalnym obciążeniu terapeuty.

„IASTM interesuję się od wielu lat. Bardzo mi zależało, aby ta metoda pracy trafiła również do terapeutów w Polsce. Dlatego sam wziąłem udział już w kilku szkoleniach tego typu, by jak najbardziej zoptymalizować moją pracę narzędziową. Teraz chciałbym podzielić się tym doświadczeniem z Wami abyście mogli wzbogacić swój warsztat o nowe skuteczne metody.”

W IASTM wykorzystujemy głównie stalowe narzędzia ( pierwotnie technika wywodzi się z bliskiego wschodu gdzie wykorzystywano bawole rogi, w technice znanej dziś jako GUA-SHA), z pomocą których zwiększamy efektywność pracy w obrębie systemu łącznotkankowego, a przy tym zachowujemy główny priorytet tej metody czyli ergonomię i niewielki nakład siły.

PATRYK SOBOTKA / PROJEKT MASAŻ

Patryk-768x768

Jestem absolwentem Warszawskiego Uniwersytety Medycznego, uczestnikiem licznych szkoleń z zakresu masażu, terapii manualnej. a także studentem Akademi Osteopatii. W gabinecie Projekt Masaż zajmuje się przede wszystkim pacjentami z problemami narządu ruchu łącząc podejście naukowe z metodami mniej konwencjonalnymi.

W swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim Masaż Tkanek Głębokich, manipulacje stawowe, terapię wisceralną oraz pinopresurę. W wolnym czasie bacznie obserwuję nowe media i rozwój internetowego video, które staram się połączyć z tym co lubię najbardziej czyli fizjoterapią i masażem, stąd Projekt Masaż.

JUSTYNA ŻYŁA / FIZJOBELL

Justyna-768x768

Jestem magistrem Fizjoterapii, Terapeutą Manualnym w trakcie studiów na Akademii Osteopatii.

Od ośmiu lat zajmuję się pracą dydaktyczną, co jednak nie pozwoliło mi zapomnieć o tak ważnej sprawie jak praca z pacjentem. Dlatego zajmuję się głównie terapią bólu, zaburzeń funkcjonalnych, ale również zaburzeń układu pokarmowego.

„Podczas terapii nie tylko diagnozuję i rehabilituję, ale nie zapominam o tym, że mam przed sobą człowieka, na którego wpływają również emocje i stres”.

SŁAWOMIR MOKRZYCKI / FIZJO PASSION

Sławek-768x768

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Po ukończeniu studiów dokształcałem się na wielu rozwijających kursach co sprawiło, że do tej pory zawód, który wykonywałem stał się moją pasją wypełniającą każdą wolną chwilę.

W 2014 roku, moje drogi skrzyżowały się z geniuszem medycyny manualnej lek. med. Radosławem Składowskim, który wraz z Bartoszem Czajką otworzył mi oczy na rzeczy, których do tej pory nie dostrzegałem. Uświadomiłem sobie dzięki ich szkoleniom, że dłonie terapeuty mają olbrzymie możliwości. Wymagają tylko globalnego spojrzenia na pacjenta, wiedzy i empatii.

W 2015 roku zostałem mianowany asystentem szkoleń z zakresu pinoterapii i igłoterapii. Funkcję tą pełnię do dzisiaj z olbrzymią radością. Chęć nieustannego rozwoju sprawiła, że w 2016 rozpocząłem naukę w belgijskiej szkole osteopatii, Flanders International College of Osteopathy (FICO). Nie uznaję podziału na pracę strukturalną czy biodynamiczną. Uważam, że każdy potrzebuje indywidualnego podejścia do choroby i zgodnie z tą koncepcją pacjentów przyjmuję w Kolbuszowej, w Poradni Rehabilitacyjnej.

Fizjoterapeuta, pasjonat terapii holistycznej i nieustanny poszukiwacz zdrowia

ANNA MAJCHER / MMED KIELCE

Anna 768x768

„Człowiek ma w życiu albo wyniki albo wymówki …”

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W swoim gabinecie zajmuję się terapią tkanek miękkich oraz funkcjonalną terapią manualną.

O masażu klasycznym wiem „prawie” wszystko.  Bycie młodą mamą sprawia, że w swojej praktyce mogę wykorzystać wiedzę obejmującą pełne spektrum fizjoterapii kobiecej.

MACIEJ DUCZYŃSKI / PROJEKT MASAŻ

Maciek-768x768

„W mojej pracy najważniejszy jest człowiek…”

Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii i dyplomowanym masażystą. W mojej pracy najważniejszy jest człowiek i to jemu poświęcam najwięcej uwagi. Interesuję mnie zarówno ludzka anatomia i fizjologia jak i aspekty emocjonalne i duchowe, których nie sposób traktować osobno.

Na co dzień zajmuję się leczeniem z wykorzystaniem Terapii Czaszkowo-Krzyżowej i Masażu Tkanek Głębokich. W czasie wolnym od pracy spędzam czas z rodziną i zatapiam się w lekturze rozmaitych książek.

OPISY WYKŁADÓW

MARCIN ZARZEMBŁOWSKI / FIZJOTERAPIA MZ

Marcin-768x768

Techniki narzędziowe IASTM, czyli jak ułatwić sobie diagnostykę i leczenie tkanek miękkich

W IASTM wykorzystujemy głównie stalowe narzędzia ( pierwotnie technika wywodzi się z bliskiego wschodu gdzie wykorzystywano bawole rogi, w technice znanej dziś jako GUA-SHA) za pomocą których zwiększamy efektywność pracy w obrębie systemu łącznotkankowego, a przy tym zachowujemy główny priorytet tej metody czyli ergonomię i niewielki nakład siły.

PATRYK SOBOTKA / PROJEKT MASAŻ

Patryk-768x768

Masaż Tkanek Głębokich – cieśń nadgarstka w praktyce

„Zespół cieśni nadgarstka”, nierzadko z taką diagnozą lekarską trafiają do naszego gabinetu pacjenci. Najczęściej są to osoby w wieku średnim; częściej kobiety niż mężczyźni, preferujący siedzący tryb życia i mocne eksploatowanie nadgarstka np. przez mysz komputerową.  Oczywiście nie zawsze tak jest, a jest to jedynie najczęstszy scenariusz.

Zespół cieśni nadgarstka, to jednostka chorobowa, a raczej zbiór objawów, który charakteryzuje się drętwieniem, mrowieniem oraz bólem wewnętrznej strony ręki, a dokładnie kciuka, palca wskazującego i palca trzeciego. Dodatkowo pacjenci skarżą się na problemy z wykonywaniem podstawowych czynności dnia codziennego, ze względu na osłabienie czucia i zmniejszenia siły wcześniej wspomnianych struktur.

Są to objawy charakterystyczne dla mechanicznego podrażnienia nerwu pośrodkowego. Niestety znaczna część specjalistów problemu kompresji nerwu pośrodkowego doszukuje się jedynie w kanale nadgarstka, gdzie przebiega omawiany nerw, proponując prostą operację odbarczającą nerw, przecinając troczek zginaczy, co niestety często nie przynosi efektu.

Nie ma co się temu dziwić, gdyż nerw pośrodkowy może być podrażniony w kilku miejscach swojego przebiegu od przednio-bocznej strony szyi, okolice górnego otwór klatki piersiowej, wewnętrzną stronę ramienia, czy przednią stronę przedramienia.

Na wykładzie omówię diagnostykę zespołu cieśni nadgarstka oraz miejsca warte uwagi terapeutycznej. Potraktujemy ten problem holistycznie, jak przystało na dobrego praktyka masażu i fizjoterapii.

JUSTYNA ŻYŁA / FIZJOBELL

Justyna-768x768

Kinesiotaping w czasie ciąży – wpływ aplikacji na bóle i ruchomość kręgosłupa lędźwiowego

Temat wykładu obejmie jedną z najczęstszych, a już na pewno najszybszych metod wspomagania fizjoterapii – kinesiotaping. Jest całkowicie bezpieczna, co cenią nie tylko pacjenci bólowi, ale przede wszystkim kobiety w ciąży.

Skupimy się na technikach aplikacji przeciwbólowych i korygujących nieprawidłowe ustawienie ciała oraz skoncentrujemy się na okresie ciąży jako czasie, w którym zachodzi dużo zmian biomechanicznych w odcinku lędźwiowym, stawach krzyżowo – biodrowych oraz przygotowującego się do porodu aparatu torebkowo – więzadłowego.

SŁAWOMIR MOKRZYCKI / FIZJO PASSION

Sławek-768x768

Ostroga piętowa, a suche igłowanie – wskazówki praktyczne

W literaturze ortopedycznej spotkamy stosunkowo ograniczone pole widzenia jeśli chodzi o ostrogę piętową. W zasadzie, każdy ból pięty wiązany jest z niewielką kostną naroślą, która rzekomo powoduje ból, głównie nad ranem oraz po dłuższym spacerze.

Pytanie, które powinno się jednak nasunąć, to czy jeśli ból dotyczyłby faktycznie narośli kostnej to czy nie powinien doskwierać zawsze wtedy, gdy pięta ma kontakt z podłożem? I pytanie drugie- czy jeśli problem dotyczyłby faktycznie stricte ostrogi, to czy dałoby się ją wyleczyć pracując z dala od miejsca bólu? Odpowiedzi spróbujemy udzielić na wykładzie.

ANNA MAJCHER / MMED KIELCE

Anna 768x768

Czas po ciąży, czyli powrót kobiety do normalnego życia po urodzeniu dziecka.

Tematy, o których będziemy mówić na wykładzie będą bezpośrednio dotyczyły kobiet powracających do codziennego funkcjonowania po porodzie, gdzie jednymi z największych problemów są takie aspekty jak:

-rozejście mięśnia prostego brzucha (kresy białej),

-brak stabilizacji centralnej (trening mięśni głębokich)

– wysiłkowe nietrzymanie moczu, powrót do życia seksualnego

-obniżanie narządów rodnych -zespoły bólowe dolnego odcinka kręgosłupa

Skupimy się na badaniach dysfunkcji kości guzicznej i krzyżowej, dna miednicy oraz przepon ciała. Dowiecie się jak pracować z  pacjentkami z wykorzystaniem  m.in. technik oddechowych oraz jak sobie poradzić z problemami mm. prostych.

MACIEJ DUCZYŃSKI / PROJEKT MASAŻ

Maciek-768x768

Filozofia terapii czaszkowo-krzyżowej w praktyce masażysty

Wykład będzie bezpośrednim wprowadzeniem do warsztatu, który Maciej poprowadzi wraz z Marcelem Mieszkalskim w drugim dniu konferencji. Obecni na wystąpieniu, poznają historie, teorię i filozofię terapii czaszkowo-krzyżowej. Prowadzący również zapozna uczestników z aspektami pracy na przeponach funkcjonalnych ciała, by dnia następnego na warsztacie go rozwinąć.